Vplyv na skenovanie pusobenymi CMM Dynamic Performance

Nano (Xi'an) Metrológia Co., Ltd. | Updated: Feb 16, 2017
Source:

01. Dynamic Performance Barrier

Súradnicový merací stroj (CMM) dynamický výkon obmedzuje presnosť skenovanie vysokou rýchlosťou, sa stretáva s vysokú rýchlosť skenovania.

Meranie skenovania sa líši od typu spúšte , merací prístroj zdedí zotrvačnosťou záťaže v celom procese, dynamický výkon je oveľa dôležitejšie, než statické výkonu. Záťaž Zotrvačnosť spôsobuje deformáciu meracie konštrukcii stroja a je ťažké predpovedať.

Tradičný skenovací systém spĺňa presnosť snímania znížením rýchlosti, to je kompromisom metóda pre dynamickú bariéru výkonu.

02. Dynamic Error

Skenovanie môže produkovať zotrvačné sily, ak nie upraviť zotrvačné sily, spôsobí chybu merania.

Pri meraní diskrétnych bodov, obraz zotrvačné sily nie je významný, ale pri skenovaní, vplyv zrýchlenie a výsledné zotrvačné zaťaženie sú zrejmé. So zvyšujúcou sa rýchlosti, zrýchlenia tiež zvyšuje. V skutočnosti, akcelerácia sa zvyšuje rýchlejšie, v typickej krivky skenovacej dráhy, rýchlosť zmeny zrýchlenie je druhou mocninou rýchlosti zmeny rýchlosti.

Za podmienok nízkej rýchlosti, vplyv zotrvačné sily môže byť zanedbateľný. Tie tradičný skenovací systém bez akejkoľvek formy dynamické kompenzácia môže fungovať len v oblasti nízkych otáčok. Ak sa zvyšujúcou sa rýchlosťou, stane sa, že hlavnými faktormi, ktoré ovplyvňujú výkon meraní. A väčšina z CMM je použitá v produkčnom prostredí , meranie času je veľmi dôležité. Ak môžete rýchlejšie dokončiť merania, výhodou je veľmi zrejmé.


Prosíme, informujte nás v prípade akýchkoľvek otázok či radu

E-mail: overseas@cmm-nano.com

Vyšetrovanie
Your comments are welcome!
For more information about our brand and products, please feel free to contact us!
Please enter your email address:
Kontaktuj nás
Address: No.55, Gongyi No.2 Road, Xi'an National Civil Aerospace Base, City Xi'an v provincii Shaanxi, Čína
Tel: +862981538937
Fax: +862989233633
E-mail: overseas@cmm-nano.com
Copyright © Nano (Xi'an) Technologické Co., Ltd. Všetky práva vyhradené.