Prenosné trojradové meracie rameno a analýza kompenzácie chýb

Nano (Xi'an) Metrológia Co., Ltd. | Updated: Jun 27, 2017
Source:

Základný úvod

Prenosné trojradové meracie rameno má meranie v troch koordináciách Systém založený na otočnom kĺbe a otočnom ramene, je miera dĺžky nahradená mierou uhlu. V porovnaní s tradičným meracím strojom s tromi súradnicami má výhody jednoduchých mechanických konštrukcií, malého objemu, vysokej účinnosti, nízkej hmotnosti, veľkého meracieho rozsahu, flexibilného a pohodlného, nízkych nákladov a merania na mieste. Je široko používaný v automobiloch a náhradných dieloch, plesní, leteckom priemysle, stavbe lodí, parných turbínach, ťažkých strojoch a inom obrábacom priemysle. Ale toto prenosné trojradové meracie rameno je sériová štruktúra s veľkým chybovým faktorom a veľkým koeficientom prenosu chýb. Aby sa zlepšila presnosť merania meracieho ramena, musí sa pred použitím použiť kalibrácia a kompenzácia chýb, aby sa zabezpečila presnosť merania v presnosti konštrukcie.

Princíp činnosti

Prenosné trojradové meracie rameno je spojené šiestimi otočnými ramenami a jednou meracou hlavou cez šesť rotujúcich kĺbov, v každom kĺbe je namontovaný uholník, meracie rameno je pripevnené k základni a hlava sa môže pohybovať v priestore, ktorý môže predstavovať Priestor na meranie uzavretých guľôčok; Pomocou inštalácie v každom kĺbe a vyčnievajte vnútorný uhol fotoelektrického uhla snímača a tyče pre každý uhol spoja, kombinujúci mechanické parametre každého spojovacieho ramena (uhol medzi dĺžkou ramena, kĺbom atď.), Pomocou súradnicového modelu 3 D Sú dosiahnuté súradnice meracích bodov.

Kompenzácia chýb

Vylepšením uhlového snímača meracieho ramena, opracovaním a montážou presnosti mechanických častí, ktoré môžu zlepšiť presnosť merania. Zlepšená presnosť je však obmedzená, náklady sú veľmi vysoké. Za predpokladu, že došlo k chybe v parametroch organizácie, metóda kompenzácie chýb môže výrazne zlepšiť presnosť merania. Tradičný trojradový merací stroj má vysokú presnosť merania, ktorá je oveľa vyššia ako prenosný trojradový merací stroj, takže možno použiť na meranie kalibrácie chyby geometrie a korekcie chýb tri meracie stroje. Metóda kompenzácie chýb tu navrhnutá je chybový model merania meracieho ramena a štandardná hodnota trojrozmerného meracieho stroja. Na základe chybového modelu sa vytvorí databáza chýb na korekciu chyby polohy meracieho ramena.Prosím, informujte nás o prípadných otázkach alebo radách

E-mail:   overseas@cmm-nano.com
Vyšetrovanie
Your comments are welcome!
For more information about our brand and products, please feel free to contact us!
Please enter your email address:
Kontaktuj nás
Address: No.55, Gongyi No.2 Road, Xi'an National Civil Aerospace Base, City Xi'an v provincii Shaanxi, Čína
Tel: +862981538937
Fax: +862989233633
E-mail: overseas@cmm-nano.com
Copyright © Nano (Xi'an) Technologické Co., Ltd. Všetky práva vyhradené.