Meranie chyby CMM, (I)

Nano (Xi'an) Metrológia Co., Ltd. | Updated: Dec 29, 2016
Source:

V súčasnostisúradnicové meracie machine(CMM)je široko používaný v priemysle, je to druh general-purpose meracie zariadenia s vysokou presnosťou, vysoká účinnosť, je nástroje zabezpečovania kvality mechanického spracovania, výroby, výroba automobilov, letectvo a iných odvetví. Preto je dôležité používať CMM vo výrobe.

1. mechanické chyby

CMM, sama o sebe existuje chyby kvôli diely obrábanie, kalibračných a iných faktorov. Zvyčajne podľa geometrických parametrov chyby vo všetkých stupňov, rozdeľte chyby na tri polohy, 6 priamosť, 9 uhol chyba a 3 kolmosť. Úplne 21 položiek chyba parametra.

2. Meracia metóda chyba

CMM používa chyba merania veľkosti častí a komponentov, forme a umiestnenie chyba merania, najmä má vysokú presnosť, vysokú účinnosť a veľký merací rozsah vo forme chyba merania. A existuje mnoho druhov metód na meranie forme andamp; pozíciu chyby, GB1958-80andlt; Tvar a umiestnenie tolerancie test regulationsandgt; uvedené sú päť chyba detekcia princíp: v porovnaní so zásadami ideálny prvok; princíp merania súradníc; princíp merania charakteristické parametre výbeh. A tiež zoznam viac ako 100 druhov metód merania. Ak nemôžeme použiť správne Detekcia Princíp pri meraní forme andamp; pozície chyby, to spôsobí chyba merania. Preto ľudia, ktorí vykonávajú prevádzku CMM musí byť oboznámený s meracie metódy, najmä metóda na detekciu formandamp; pozíciu chyby.

3. ľudská chyba

Častým dôvodom ľudskej chyby: body záznam užíva určitých podmienok zaťaženia. Ľudské je chyba pri manuálne zbieranie bodov, meranie rýchlosti každý človek je iný, ktoré vedú k ľudskej chyby. Iné príčiny ľudskej chyby je, že je ťažké zbierať body v jeho smere pri oceňovaní prvkov. Alebo to, čo sme často hovoria, že bod skutočné merania a teóriu kosínus chyby merania poukazujú.


Prosím, informujte nás, ak akékoľvek otázky alebo poradenstvo

E-mail:Overseas@CMM-nano.com

Vyšetrovanie
Your comments are welcome!
For more information about our brand and products, please feel free to contact us!
Please enter your email address:
Kontaktuj nás
Address: No.55, Gongyi No.2 Road, Xi'an National Civil Aerospace Base, City Xi'an v provincii Shaanxi, Čína
Tel: +862981538937
Fax: +862989233633
E-mail: overseas@cmm-nano.com
Copyright © Nano (Xi'an) Technologické Co., Ltd. Všetky práva vyhradené.