Ako zlepšiť pracovnú účinnosť CMM

Nano (Xi'an) Metrológia Co., Ltd. | Updated: May 22, 2017
Source:

Koordinačný merací prístroj (CMM) ako akési vysoko presné všeobecné meracie zariadenie má v histórii desiatky rokov vývoja a stále viac a viac sa používa v oblasti priemyselnej výroby, čoraz viac venuje pozornosť výrobným podnikom. Zavedenie funkcie CAD v meracom softvéri tlačí modul CMM do novej výšky.

CMM je akýmsi nástrojom s vysokou presnosťou, nemôže neobmedzene predlžovať pracovnú dobu, aby sme ho chránili, taktiež potrebujeme pravidelne dodržiavať jeho úpravu. Existuje niekoľko hlavných spôsobov, ako zlepšiť mieru využitia CMM:

surminS66_副本.jpg

A. Programovanie offline

CNC CMM zlepšila efektívnosť dávkového merania a pomocou programovania daného dielu sme schopní realizovať automatické rýchle meranie. Pred zavedením funkcií CAD musia odborníci postupovať podľa príslušných výkresov, táto metóda je pomerne zložitá a vyžaduje vyššie požiadavky pre obsluhu. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je používať funkciu programovania samočinného vzdelávania softvéru a pri meraní artefaktov automaticky generovať merací program. Tento program môže byť vyvolaný automaticky, ak sa znova zmení rovnaké artefakty. Pretože táto metóda je jednoduchá, je v priemysle široko používaná. Ale keďže toto programovanie nemôže závisieť od skutočného dielu, existuje veľa nevýhod, ktoré je ťažké prekonať. Jednou výhodou je, že softvér nemôže opustiť hardvérové prostredie, musíme vytvoriť kompletnú sadu zdrojov plynu, aby meracia funkcia normálna prevádzka môže byť naprogramovaná, je to zložitejšie. Ďalšou výhodou je, že programovanie nemožno naprogramovať bez obrobku, takže je potrebné čakať na spracovanie artefaktu ešte pred jeho naprogramovaním, čo znižuje efektívnosť a ovplyvňuje produkciu.

Po zavedení funkcie CAD do softvéru, pretože môžeme vydávať programovanie v offline virtuálnom meraní na základe modelu CAD, tak rieši vyššie uvedený problém. Bez ohľadu na to, či sa výroba vykonáva alebo nie, môžete vydať programovanie ihneď po vstupe CAD výkresových súborov do meracieho softvéru. Obrobok sa dá merať hneď, ako sa spracuje, čo výrazne zvyšuje efektivitu výroby.


Ak máte akékoľvek otázky alebo rady, informujte nás

E-mail: overseas@cmm-nano.com


Vyšetrovanie
Your comments are welcome!
For more information about our brand and products, please feel free to contact us!
Please enter your email address:
Kontaktuj nás
Address: No.55, Gongyi No.2 Road, Xi'an National Civil Aerospace Base, City Xi'an v provincii Shaanxi, Čína
Tel: +862981538937
Fax: +862989233633
E-mail: overseas@cmm-nano.com
Copyright © Nano (Xi'an) Technologické Co., Ltd. Všetky práva vyhradené.